(Sisuturundus) Talivilja kiirest taastumisest ja arengust sõltub rahakoti paksus

Talivilja kiirest taastumisest ja arengust sõltub
Põllu lopsakam osa on töödeldud Albitiga, kontollriba mitte.

Öeldakse, et üks pilt on parem kui sada sõna. Allolevad pildid on tehtud käesoleval kevadel mõni päev tagasi Rumeenia talinisu põllul. Seal on biostimulaator Albit muutunud populaarseks taimekasvatusvahendiks.

Aga tõestuseks, et ollakse õigel teel on mõni tootmiskatse ikka teretulnud.

Esimese pildi keskel olevat kontrollriba ümbritseb Albitiga töödeldud põld, kus preparaati kasutati pritsimisel 40 ml/ha kohta. Teisel pildil olevad taimed on samalt põllult. Suuremad on siis Albitiga töödeldud, väiksemad aga kontrollribalt.

Tuletan meelde, et 2015 aastal tegi ETKI oma katsepõllul talinisuga katse, mis Albitit kasutades andis pool tonni lisasaaki. See oli saadud kõrge saagikuse ja heade tingimuste juures. Mida raskemad on kasvutingimused seda suurem on Albiti mõju saagikusele.

Albitiga töödeldud põld versus kontrollriba
Albitiga töödeldud põld versus kontrollriba

Taim on nagu üks väikekeemiakombinaat, mille tegevust mõjutavad ja suunavad bakterid, mis asuvad taime juurtel. Fundamentaalsete teadusuuringute tulemusel on need bakterid kindlaks tehtud, neid kasvatatakse ja nendest valmistatakse toimeaine polübeeta-hüdroksüülõlihape. Kommertsnimega Albit.

Mis on Albiti edu põhjuseks:                                                                                                         Traditsiooniliste  pestitsiididepuuduseks on see, et nad ei suuda taimi kaitsta abiootiliste stresside eest (ökoloogilised tegurid). Kogu taimekaitse arsenal on suunatud võitlusele erinevate haiguste ja kahjuritega, mis hinnanguliselt suudavad mõjutada saagikust 15-30% ulatuses. Seejuures kõige suuremat mõju saagikuse suurusele osutavad erinevad stressid - põud, ekstremaalsed temperatuurid,  pestitsiidide poolt põhjustatud stress jne. Nende mõju võib olla 51–82% ulatuses (USA uurimus), mis ületab tunduvalt haiguste ja kahjurite poolt põhjustatud kahjud. Igasugune pestitsiididega taimede ravimine/kaitsmine avaldab kahjuks ka stressi tekitavat mõju taimele. Väheneb taimede fotosüntees ja kasv võib aeglustuda mõnest päevast kuni nädalani.

Albiti näol on tegemist uue põlvkonna biostimulandiga, mis tõstab taimede immuunsust ja stressitaluvust – suurendades seeläbi taimede saagikust. Seega mõjutades bakterite tegevust  võime me taastada ja kiirendada taimede arengut, mõjutada taimi selles segmendis, mis mõjutab nende arengut kõige rohkem. Preparaat mõjutab taimi läbi pinnase, juurestiku, kui ka lehtede - toimides nii antistressandi kui kasvustimulaatorina.  

Suurm taim on töödeldud Albitiga, väiksem on kontrollribalt
Suurm taim on töödeldud Albitiga, väiksem on kontrollribalt

Albit taastab loomuliku mikroobse olukorra taime juurtel, vähendab haigusttekitavate seente olemasolu juurtel (Fusarrium kuni 75%)  ja suurendab kasulike seente olemasolu juurtel (Gliocladium,  Trichoderma 20-150%).

Loe rohkem SIIT.

Mõju pinnase mikrofloorale. Taime kasvuks vajalikud toitained on tihti mullas kättesaamatul kujul. Näiteks fosfor väetistest saab taim omastada ainult ca 20%. Pinnase mikroorganismid võivad aga  muuta tunduvalt fosfori, kaaliumi ja mikroelementide omastatavust. Seetõttu on risosfääri mikroorganismide küllus eriti oluline (risosfäär on juure ümbruse pinnas). Albit on võimeline elavdama ja stimuleerima pinnase mikrofloora arengut. Kui inimene võtab antibiootikume, siis me tapame oma organismis ka kasulikud bakterid - sama toimub ka pestitsiidide mõjul pinnases. Ilma Albiti mõjuta toimub mikrofloora taastus protsess väga aeglaselt. Uuringud näitavad, et Albiti mõjul paraneb toitainete omastatavus 10-30%.  Tänu lämmastikku fikseerivate bakterite mõjutamisele fikseeritakse õhust täiendavalt ca 40kg lämmastikku hektari kohta (Moskva Riikl. Ülikooli uurimus). 

Loe rohkem SIIT.

Praegu on aktuaalne teema taliviljade taastumine. Talivilja taastumiseks talvemõjudest ning kiireks arenguks, seni kuni jagub niiskust, kasuta Albitit pritsimiseks 40 ml/ha kohta.  Selle rahaline kulu on ca 4,4 eurot.  Sinu põld  võib saada sama lopsakaks nagu piltidel olnud ning sügisel on võimalik rõõmu tunda!

Üks äärmiselt tore ja mönus Saaremaa põllumees Kaido Kirst ütleb Albiti möju kohta: „Kui juba silmaga näha on, siis ikka peab uskuma!“

Küsi lisainfot:
Arvi Villemson   
Eharik OÜ 
tel.: +372 516 4640 
e mail: arvi.villemson@hotmail.com
www.albit.ee

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised