Eile avastati esimene seakatkujuhtum ka Raplamaal.
Veterinaar- ja toiduameti teatel diagnoositi eile sigade Aafrika katk Raplamaal Kehtna vallas ühel leitud metsseal. Metssea leiukoha ümber jääval 200ruutkilomeetri suurusel alal asuvale kolmele seakasvatusettevõttele on kehtestatud kitsendused. Kehtna valla metssea leiukoht on sigade Aafrika katku taudistunud ala nr 13.
Tänane Äripäev kirjutas, et katku leviku piiramiseks kehtestatav karantiin lööb valusaid Eesti seatööstuseid. Isegi, kui suurfarm Ekseko pääseb täielikust sulust, toob ka osaline piirang ettevõtele kahju.
Sigade Aafrika katk on väga nakkav ning ägedalt kulgev kodusigade ja metssigade viirushaigus, mida iseloomustab palavik, verejooksud, põletikulised muutused elundites ja suur suremus (kuni 100% loomadest).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sigade Aafrika katku ei haigestu teised loomaliigid ega inimesed, kuid nad võivad viirust edasi kanda. Hetkel on Eestis katk leitud lisaks metssigadele ka neljast laudast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maaeluminister Urmas Kruuse plaanib karmistada seakasvatajatele kehtivaid bioohutuse nõudeid, et vähendada uute katkukollete tekkimise tõenäosust.
HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm tunnistab, et seakatku tõttu tekkinud olukord on skisofreeniline.
Maaeluminister Urmas Kruuse korraldusega kontrollib veterinaar- ja toiduamet (VTA) erakorraliselt üle 900 farmi ja majapidamist.
Sealihatootjaid aitaks riigi vastutustundlik suhtumine seakatku ja impordipiirangute mõjude leevendamisel, seisab põllumehi koondavate liitude ühisteates.
Põllumajandus ei pruugi olla esimene valik, mis tööotsingutel pähe tuleb. Ometi töötab Scandagras inimesi, kes ei vahetaks seda valdkonda millegi vastu. Miks? Sest siin saab teha tähenduslikku tööd, tunda end väärtustatuna ja kuuluda meeskonda, kus valitsevad usaldus ja ühtsus.