Heinaeksport Poola näitab tugevat kasvutrendi

Heinaeksport Poola näitab tugevat kasvutrendi
Heinaeksport Poola näitab tugevat kasvutrendi

Poola farmerid on Eestist ostnud oma karjade täienduseks hulgaliselt häid piimalehmi. Nüüd sõidavad suured rekkad läbi Pärnu ja Ikla Poola poole heinakoormatega.

Poolas oli eelmisel aastal põud ja söödavarud otsakorral. Samas püüavad sealsed karjakasvatajad iga hinna eest oma veisekarju suurendada.

"Harju, Rapla ja Pärnumaalt on viidud heina ja silo Poola sadates tonnides. Hind on küllalt kõrge, olenevalt kvaliteedist 20-24 eurot rull. Müüsin talvel karja, nüüd läheb hein takkaotsa," kirjutas  endine piimatootja oma FB leheküljel.

Mehe sõnul pidid paljud lehmad Poolas lausa keelduma söömast kohalikku heina. „Kui oled ikka ühe ja heaga harjunud, siis ole või lehm, aga uue asjaga ära ei harju.“

 

TASUB TEADA

Lehm poola keeles on krowa.

Poolas oli 2014. aastal 2,3 miljonit lehma. Piimalehmade arvult olid suurimad liikmesriigid Saksamaa (4,3 miljonit), Prantsusmaa (3,7 miljonit), Poola (2,3 miljonit) ja Itaalia (2,1 miljonit)

Poola kuulub nii piimalehmade arvult kui piima kogutoodangult EL viie suurema riigi hulka

Jõudluskontrolli all on Poolas vaid 754 128 lehma.

VAAT MIS JUHTUS: 2001. aasta juulis saatsid Poola võimud maalt välja 92 Tšehhi lehma, kes olid ebaseaduslikult piiri ületanud.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised