• 05.05.16, 16:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti sigade ja piimalehmade arvu langus jätkus

Täna avaldatud Statistikaameti andmetest nähtub, et märtsi lõpu seisuga on sigade arv Eestis langenud 292 700 seani ja piimalehmade arv 90 200 lehmani. Võrreldes möödunud aasta sama ajaga on sigade arv vähenenud 19,7% ja piimalehmade arv 5,2%.
Eesti sigade ja piimalehmade arvu langus jätkus
  • Eesti sigade ja piimalehmade arvu langus jätkus Foto: Meelika Sander-Sõrmus
„Viimase kahe aasta jooksul on Eesti piimalehmade arv vähenenud ligi kümnendiku võrra ja sigade arv viiendiku võrra. Valitsuse viimaste aastate otsused loobuda üleminekutoetuste maksmisest on tunduvalt võimendanud turukriisi mõjusid. Piimatootjate toetused on umbes kolmandiku võrra langenud ja sealihatootjatele pole kaugeltki kompenseeritud taudipiirangutest tekkinud kahjusid. Valitsuse hiljutine kava maksta alles tuleval aastal piimatootjatele 4,6 miljonit eurot kriisitoetust on võrreldav piimatootjate ühe kuu kahjude suurusega, kuid kriis on tänaseks kestnud juba 20 kuud,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.
„Ainuüksi tänavu esimeses kvartalis oleme jälle piltlikult öeldes kaotanud 300-pealise lauda täie piimalehmi. Samuti on viimase kolme kuuga tühjaks jäänud vähemalt kolm suuremat sigalat. Maapiirkondade elanikele tähendab see, et lühikese ajaga on sisuliselt neljas Eestimaa vallas tegevuse lõpetanud ühed suurimad kohalikud tööandjad ja tööta on jäänud paljud inimesed,“ selgitas Sõrmus.Sealihatootjatele on sigade Aafrika katku leviku tõttu seatud väga karmid kauplemispiirangud, mille tõttu on sealiha kokkuostuhind drastiliselt langenud. Piimasektoris on turuhind tootmiskuludest ligi kolmandiku võrra madalam. Mõlemas sektoris ei kata turuhind juba pikemat aega tootmiseks tehtavaid kulutusi. Piima- ja sealihasektori keerulise olukorra taga on mitmed poliitilised otsused, nagu näiteks majandussanktsioonid Venemaale ja administratiivsed piirangud sigade pidamisel ning sealihaga kauplemisel.

Seotud lood

Uudised
  • 19.04.16, 13:27
Seakasvatajad asutasid liidu
Eile asutati Eesti Seakasvatajate Liit. Liidu eesmärk on olla sektori kõneisikuks ja taastada Eesti seakasvatuses olukord, kus meie seakasvatajad suudavad oma rahvale toota kogu vajaliku koguse sealiha.
Uudised
  • 28.04.16, 06:33
Valitsus ei mõista või ei taha mõista Eesti loomakasvatuse kriisi tõsidust ja tagajärgi
Valitsuse plaan, mille kohaselt tahetakse põllumajandussektorile vähesel määral erakorralist toetust maksta alles 2017. aastal, näitab, et valitsus pole Eesti piima- ja sealihatootmise kriisi sügavusest ja tagajärgedest aru saanud.
Uudised
  • 27.04.16, 12:52
Peaministrile anti üle 8887 allkirjaga pöördumine Eesti toidutootjate toetuseks
Eesti põllumajandus-kaubanduskoja, põllumeeste keskliidu ja talupidajate keskliidu juhid andsid eile keskpäeval peaminister Taavi Rõivasele üle pöördumise, milles nõutakse valitsuselt meetmeid kodumaise toidutootmise hääbumise peatamiseks.
Uudised
  • 05.05.16, 09:30
Ettevõtlusminister Liisa Oviir: valitsus võtab põllumajanduse olukorda tõsiselt
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Siret Kotka sõnul ütles 2. mail parlamendis arupärimistele vastanud ettevõtlusminister Liisa Oviir, et tema hinnangul ei ole Eesti põllumajandus kriisiseisundis. Minister Oviir selgitab, mida ta öelduga mõtles.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 18:04
Multifunktsionaalsed Giant rataslaadurid ja 650+ tööseadet
27 aasta jooksul on TOBROCO-GIANT arenenud ülemaailmseks kompaktlaadurite liidriks, pakkudes üht kõige ulatuslikumat tooteportfelli selles valdkonnas. Ettevõtte missiooniks on pakkuda intelligentseid lahendusi, mis lihtsustavad igapäevast tegevust erinevates tööstusharudes, olgu selleks siis ehitus, põllumajandus, haljastus või omavalitsused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele