BASF soovitab teha sügisel umbrohutõrjet

BASF soovitab teha sügisel umbrohutõrjet
BASF soovitab teha sügisel umbrohutõrjet

Sügisene herbitsiidi kasutus annab mitmeid eeliseid talinisu, -rukki ja -odra põldudes.

Üha suuremaks probleemiks on saamas üheiduleheliste umbrohtude nagu rukki-kastehein ja murunurmikas probleem sügisel. Lisaks põhjustavad taliteraviljadele konkurentsi ka mitmed laialehised umbrohud ja isekülvanud raps, rüps või hernes, mis võitlevad sügiskuudel ja enne talvituma minekut kultuurtaimedega valguse, toitainete ja ruumi suhtes.

Parem tööde ajastamine kevadel. Sügisel herbitsiidiga pritsitud põllud on kevadel pikemalt umbrohtudest puhtad, see võimaldab kevadist pritsimist paremini ajastada ja teostada töid soodsamates tingimustes ning optimaalsemate paagisegudega.

BASFi poolseks lahenduseks on preparaat Flight Forte, mida pritsitakse teraviljade 1-3. lehe faasis (BBCH 11-13) kuni 3. nädalat peale külvi. Optimaalne kasutusaeg on teravilja 1.-2. lehe faasis, kui umbrohutaimed on alles väikesed – idulehe kuni 1. pärislehe faasis. Hilisem kasutamine teraviljade võrsusmise faasis vähendab tõrje efektiivsust, kuna toime avaldumine umbrohtudele võib olla liiga pikk. Kulunormiks taliteraviljades 1,5 - 2,5 l/ha.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised