Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 20. september 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

BASF soovitab teha sügisel umbrohutõrjet

BASF soovitab teha sügisel umbrohutõrjet
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Sügisene herbitsiidi kasutus annab mitmeid eeliseid talinisu, -rukki ja -odra põldudes.

Üha suuremaks probleemiks on saamas üheiduleheliste umbrohtude nagu rukki-kastehein ja murunurmikas probleem sügisel. Lisaks põhjustavad taliteraviljadele konkurentsi ka mitmed laialehised umbrohud ja isekülvanud raps, rüps või hernes, mis võitlevad sügiskuudel ja enne talvituma minekut kultuurtaimedega valguse, toitainete ja ruumi suhtes. Sügisel herbitsiidiga pritsitud põllud on kevadel pikemalt umbrohtudest puhtad, see võimaldab kevadist pritsimist paremini ajastada ja teostada töid soodsamates tingimustes ning optimaalsemate paagisegudega.

Parem tööde ajastamine kevadel.

BASFi poolseks lahenduseks on preparaat Flight Forte, mida pritsitakse teraviljade 1-3. lehe faasis (BBCH 11-13) kuni 3. nädalat peale külvi. Optimaalne kasutusaeg on teravilja 1.-2. lehe faasis, kui umbrohutaimed on alles väikesed – idulehe kuni 1. pärislehe faasis. Hilisem kasutamine teraviljade võrsusmise faasis vähendab tõrje efektiivsust, kuna toime avaldumine umbrohtudele võib olla liiga pikk. Kulunormiks taliteraviljades 1,5 - 2,5 l/ha.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751