• 20.10.16, 12:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti loomakasvatajad tutvuvad Läti põllumeeste kogemustega keskkonnahoius

19. kuni 21. oktoobrini toimub põllumajandus-kaubanduskoja korraldatud Eesti loomakasvatajate ja põllumajandusnõustajate õppereis Lätti, et tutvuda sealsete kogemustega keskkonnahoius.
Eesti loomakasvatajad tutvuvad Läti põllumeeste kogemustega keskkonnahoius
  • Eesti loomakasvatajad tutvuvad Läti põllumeeste kogemustega keskkonnahoius
  • Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Green Agri programmi raames toimuva õppereisi käigus külastatakse erinevaid lihaveisefarme, aga kavas on tutvuda ka mesindus- ja mahetootmistaludega.
„Praegu on Eestis kõigi põllumajandustootjate, aga eriti loomakasvatajate jaoks oluline veeseaduse uuendamine, milles sätestatavad nõuded seavad loomakasvatajatele uute investeeringute tegemise vajaduse. Vaatame ja uurime, kuidas Läti loomakasvatajad sealsete nõuete täitmisega toime tulevad ja kas Läti kogemusest on meile midagi kasulikku õppida ja üle võtta,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja keskkonnavaldkonna juht Ann Riisenberg.Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Läti Põllumeeste Parlamendiga viib aastatel 2015-2019 läbi projekti GreenAgri, mille eesmärgiks on vähendada Eestis ja Lätis põllumajandustegevusest taimetoitainete pinnavette leostumist ning sealt edasi Läänemerre kandumist, säilitades samas tootjate konkurentsivõime. Projekti GreenAgri elluviimist toetab Euroopa Liit Interreg Kesk-Läänemere Programmi 2014-2020 raames.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele