• 03.04.17, 12:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Metsanduse visioonikonverents toob kokku metsarahva

Visioonikonverents toob kokku metsarahva, et ühiselt järgmisteks aastakümneteks sihte seada. Milliseid teadmisi ja oskusi vajab tööstus, kuidas kohaneb uute vooludega haridus ja milliseid otsuseid peame täna vastu võtma, et tagada metsasektori edukus ka 20 aasta pärast?
Metsanduse visioonikonverents toob kokku metsarahva
  • Metsanduse visioonikonverents toob kokku metsarahva Foto: Postimees/Scanpix
Konverents toimub 20. aprillil 2017 Tartus, Kvartali konverentsikeskuses. Konverents algab kell 10 ja päev võetakse kokku kell 16.
Viimati seati metsanduse sihte 1997. aastal, kui ühise laua taga pandi paika riiklikud metsapoliitika põhialused. 20 aastat on piisavalt pikk aeg, et heita pilk tagasi ja analüüsida, kuivõrd oleme seatud rööbastel püsinud. Kogunenud teadmised tasub aluseks võtta, et seeläbi ehitada veelgi parem tulevik. Metsanduse visioonikonverentsil võetaksegi fookusesse haridus, säästev metsandus, tööstus ja innovatsioon ja küsitakse - kuhu oleme neis valdkondades jõudnud aastaks 2037?Järjest olulisemaks muutub pikaajaline planeerimine ja prognoosid, mille aluseks on asjakohane andmete kogumine ja tehnoloogia areng. Kas on võimalik veel targemalt planeerida, et tagada tasakaal omaniku ja avaliku huvi vahel, metsa majanduslike, sotsiaalsete, ökoloogiliste ja kultuuriliste väärtuste vahel? Ja mis alustel see võiks toimuda aastal 2037? Kas peaksime uuesti sõnastama säästva metsanduse idee?Teisalt, aasta-aastalt on kasvamas biomajanduse tähtsus. Ühelt poolt suurendab see metsa ja puiduga seotud töökohtade arvu, aga nõuab ka uusi spetsialiste. Kas haridus jõuab järgi uutele arengutele ja vajadustele? Millised on metsahariduse arengutrendid Euroopas järgmisel kahel kümnendil? Keda vajab metsa- ja puidutööstus ja mida me aastal 2037 toodame?Tule kuula, mida arvavad oma valdkonna spetsialistid ja aita seada paika järgmise 20 aasta sihid. Sõna saavad ka osalejad - laudkondades toimuvad arutelud, kus otsitakse lahendusi ettekannetes tekkinud küsimustele.Päeva modereerib Urmas Vaino.Lisainfo: http://www.metsaselts.ee/visioonikonverents

Seotud lood

Uudised
  • 14.02.17, 12:32
Runo Ruubel: Petitsiooni poolt olles oled metsa vastu
Konkursi “Tubli metsakasvataja 2016” tiitli võitja OÜ Karo Mets juhatuse liige Runo Ruubel lükkab ümber looduskaitsjate seisukohad, et meie mets on ülemajandatud.
Uudised
  • 29.03.17, 08:20
Professor: uue metsaseadusega kaasnev paanika on valdkonnaga seotud inimestele mõistetamatu
Nõukogude aja lõpus oli Eesti metsade kogutagavara 260 miljonit tihumeetrit, kuid tänaseks on meil metsades juba 483 miljonit tihumeetrit puitu. Metsaseaduses kavandatud muudatused on tingitud eelkõige metsa enda seisundist, mitte metsaomanike või metsatöösturite huvist.
Uudised
  • 24.02.17, 08:44
Valitsus kiitis metsaseaduse muudatused heaks
Metsaseaduse olulisemate muudatustena alandatakse viljakate kasvukohatüüpide kuusikute raievanust ja soovitakse soodustada lageraiele alternatiivsete raieliikide – turberaiete ja valikraie – kasutamist, leevendades nendele seatud piiranguid.
Uudised
  • 28.02.17, 13:49
Margus Ameerikas: Nii nagu põld, vajaks ka mets väetamist
Üle poole Eesti territooriumist on kaetud metsaga. Kui põldudel peetakse ranget arvestust taimetoitainete bilansi kohta ning tehakse iga-aastased täpsed väetusplaanid, ikka taoliselt, et kasutatud toiteelemendi kogus võimalikult suure saagi juurdekasvu annaks ning midagi loodusesse ei leostuks, siis on ebaselge kuidas toimub taimede-puude toitumine metsas. Selle kohta puudub meil täpsem teave ning seda teemat peetakse Eestis ka tabuks.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele