Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 5. september 2017

Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrollil muutus nõukogu

Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrollil muutus nõukogu
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
28. augustil toimus Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS aktsionäride erakorraline üldkoosolek, kus valiti ametisse uus nõukogu.

Aktsiaseltsi enamusaktsionäri Eesti Vabariigi ettepanekul muudeti ühingu põhikirja. Muudatuse kohaselt on aktsiaseltsi nõukogu liikmete arv 3–5 ja nõukogu liikmete volitused kestavad kolm aastat.

Koosolekul kutsuti tagasi aktsiaseltsi senine nõukogu ja valiti ametisse uus nõukogu koosseisus Toomas Kevvai, Ulve Märtson, Tanel-Taavi Bulitko ja Roomet Sõrmus. Uue liikmena valiti Indrek Grusdami asemel nõukogusse Toomas Kevvai, teised kolm liiget kuulusid ka varasemalt nõukogu koosseisu.

TASUB TEADA

Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS aktsiad kuuluvad riigile (valitsejaks Maaeluministeerium) 93,3%, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistule 3%, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojale 2%, Eesti Tõusigade Aretusühistule 1,5% ja väikeaktsionäridele eraisikute näol.

Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS peamiseks ülesandeks on loomapidajate ja piimatööstuste varustamine usaldusväärsete andmetega ning läbi kvaliteetse teenuse aidata tõuaretustöö läbiviimist ja toetada igapäevaseid majandamisotsuseid. Tegevuse tulemusena peaks jõudluskontroll olema oluliseks osaks loomakasvatuse infrastruktuuris. Jõudluskontrolli teenust pakutakse piimaveise- lihaveise- ja seakasvatajatele.

Aktsiaseltsi tulud moodustuvad peamiselt loomapidajatele pakutavate teenuste eest võetavatest teenustasudest, lisaks aretusorganisatsioonidele ja piimatööstustele pakutavate teenuste teenustasudest ning ka riiklikest toetustest.

Ettevõtte müügitulu oli 2016. aastal 1 201 308 eurot ja kasum 29 934 eurot.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616