Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 3. detsember 2018

Tammejuure Mahetalu investeerib ettevõttesse miljoni

Tammejuure Mahetalu investeerib ettevõttesse miljoni
Autor: Tammejuure Mahetalu
SEB pani õla alla mahetootja Tammejuure Mahe TÜ arengule, finantseerides 1 miljoni euro mahus ettevõtte käibekapitali- ja investeerimislaenude paketti. Mahetootja kasutab finantseeringut põhitegevuse tõhustamiseks.

Tammejuure Mahe TÜ on Läänemaal tegutsev ettevõtete grupp, mille peamiseks tegevusalaks on mahe taimekasvatus ning saagist erinevate ökotoodete valmistamine ja turustamine.

Tammejuure Mahetalu juhatuse liige Karin Tiit kommenteeris tehingut järgmiselt: „Väiketootja peab konkurentsis püsimiseks rohkem panustama ja just tehnoloogia uuendamise teel on võimalik tagada konkurentsivõimelisus maapiirkonnas, kus napib oskustööjõudu.“SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen ütles, et SEB-l on hea meel toetada ettevõtteid üle kogu Eesti. „Sobiv finantslahendus aitab maal asuval ettevõttel kasvada ja täita oma ambitsioonikaid eesmärke ning see on koht, kus pank peab tuge pakkuma. Lisaks ei tohi ära unustada ka uute töökohtade loomist väljaspool Tallinna, mis saab tänu uutele investeeringutele võimalikuks. Paljud ettevõtted muudavad oma tootmist efektiivsemaks, investeerides uude tehnoloogiasse, kuid töötajate vajadus ei pruugi tegelikult väheneda. Vajatakse rohkem uute oskustega töötajaid, kes tihti saavad ka kõrgemat palka. Siinkohal on koolitused ja töötajate arendamine kindlasti omal kohal,“ ütles Leppänen. Ta tõi ka esile, et mahetootmine on pangale huvitav ärivaldkond, kuna see lähtub jätkusuutlikkusest ja keskkonnahoiust ning pakub tervislikku toodangut.Tammejuure Mahetalu tunnistati 2018. aasta parimaks mahetootjaks.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616