Autor: Põllumajandus.ee • 21. märts 2019

Mesinike Ühing kutsub kaupmehi võltsmee teemadel koostööle

Eesti Kutseliste Mesinike Ühing on alustanud konsultatsioone Eesti toiduainete jaekauplejatega, et vältida tulevikus võimalusi meevõltsingute imbumiseks Eesti poelettidele.
Mesilased mett tootmas.
Foto: Pixabay

Mesi on nii Euroopa Liidu meedirektiivi kui ka Eesti õigusaktide kohaselt looduslik magusaine, mida mesilased toodavad taimede nektarist ning taimedest toituvate putukate eritistest, seda kogudes ja neile omaselt muundades. Mesi on looduslik magusaine, mis sisaldab kindlaid suhkruid, mineraale, vitamiine ja ensüüme.

Tänapäevane teadus pakub uuenduslikke võimalusi mee ehtsuse ja tegeliku päritolu väljaselgitamiseks, mida riiklikud struktuurid oma loomuomase inertsuse pärast pole veel võimelised aktsepteerima. Küll aga peaksid jaekaubandusettevõtted olema äärmiselt huvitatud oma klientidele parima ja ausa kauba pakkumisest, sest klient hääletab jalgadega.

Eesti Kutseliste Mesinike Ühing on avatud koostööks nii riiklike järelevalveasutuste kui ka meetooteid tarbijatele vahendavate kaubandusettevõtetega, tagamaks nii tarbijate kui ka ausate meetootjate õiguste kaitset.

Eesti Kutseliste Mesinike Ühing on koostöökutsed saatnud Eesti Kaupmeeste Liidule ning järgmistele jaekaubandusettevõtetele: ABC Supermarkets AS, Aldar Eesti OÜ, Coop Eesti Keskühistu, AS OG Elektra, Maxima Eesti OÜ, Rimi Foods Eesti AS ja Selver AS.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105