Autor: Põllumajandus.ee • 21. oktoober 2019

Valitsus andis põllumeestele 5 miljonit lisatoetust

Maaeluministri Mart Järviku sõnul pole toiduahela korraldamise tulemusreservist suudetud Eesti põllumeestele piisavalt Euroopa Komisjoni eraldatud toetus jagada, mistõttu suunatakse 5 miljonit põllumajandustootjate tulemuslikkuse parandamise investeeringumeetmesse.
Autor: Liis Treimann

Vabariigi Valitsus kiitis heaks Eesti maaelu arengukava 2014–2020 muudatusettepanekud, millega muu hulgas eraldatakse põllumeestele üle 5 miljoni euro investeeringutoetust.

„Olulisim muudatus seisneb selles, et toiduahela korraldamise tulemusreservist tõstetakse 5,2 miljonit eurot põllumajandustootjate tulemuslikkuse parandamise investeeringumeetmesse. Nii saavad põllumehed ka järgmisel aastal taotleda investeeringutoetust senises mahus,“ ütles maaeluminister Mart Järvik.

Ta lisas, et kuna prioriteedi vahe-eesmärgid jäid saavutamata, tuleb selle tulemusreserv jagada muudele prioriteetidele. "Tulemusreservi ümberjagamine ei mõjuta varem heakskiidetud projekte ega muuda tänavuste taotlusvoorude eelarveid,“ kinnitas Järvik.

Arengukavas muudeti veel ka näiteks teadmussiirde ja teavituse meedet. Lisati nõustajate järelkasvu arendamise programmi. Nõuande meetmes leevendati mentorlusteenuse kasutamise nõudeid.

Lihtsustati ka noorte põllumajandustootjate starditoetuse nõudeid. Samuti täiendati ohustatud tõugu looma pidamise toetust seoses kihnu maalambaga ning tõsteti eesti vuti toetusmäära.

„Arengukava vahendeid saab kasutada kuni 2023. aasta lõpuni. Eesti põllumajanduse ja maapiirkondade arenguks saavad need vahendid maksimaalselt ära kasutatud,“ sõnas Järvik.

Eesti maaelu arengukava 2014–2020 kiitis Euroopa Komisjon heaks 2015. aasta veebruaris. Praeguseks on arengukava kogueelarvest, mis on ligikaudu 992,5 miljonit eurot, toetuse saajatele välja makstud pea 564 miljonit eurot, mis teeb arengukava finantsplaani täitmise määraks 56,8%.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736