Allan Tohver: kanade pidamisviisi muutus eeldab mahukaid investeeringuid
Munakanade puuris pidamine on vähenemas, kuid kiiret üleminekut, näiteks õrrekanadele, takistab tootjate majanduslik seis, rääkis munatootja DAVA Foods Estonia AS juhatuse liige Allan Tohver konverentsil Põllumajanduse Äriplaan 2024.
DAVA Foods Estonia AS juhatuse liige Allan Tohver konverentsil Põllumajanduse Äriplaan 2024.
Foto: Oleg Hartsenko
Munatootmine on alates septembrist jõudnud meediasse – puurikanad! Aga mis toimub munatootmises? Allan Tohver selgitas, et kanade pidamisviise on kolm. „Neist kõige „ilusam“ on vabapidamine, kus kanad saavad vabalt ringi jalutada, teiseks variandiks on lindlas pidamine ja kolmandaks puuris pidamine,“ sõnas ta.
Teraviljakasvataja teeb kulusid terve aasta, tulu saab aga vaid korra, ütles Põllumeeste Ühistu KEVILI juhatuse liige Hannes Prits konverentsil "Põllumajanduse Äriplaan 2024". Seepärast peab viljakasvataja olema arvestav ja ettevaatlik.
Kuigi põllumajandust mõjutavad praegu kiirelt muutuvad majandusolud, kliimamuutused ja rohelepe, on meil üks eelis – meie piirkonnas peaks tulevikus olema teraviljakasvatus tõhusam kui praegu, rääkis SEB panga põllumajandussektori kliendihaldur Andrus Mägi konverentsil "Põllumajanduse Äriplaan 2024".
23. novembril toimunud konverents "Põllumajanduse Äriplaan 2024" tõi Tartusse sektori tipptegijad, kes rääkisid oma nägemusest sektori tulevikule, peamistest murekohtadest ning oma ettevõtte põhjal järgmise aasta plaanidest.
23. novembril toimunud konverentsil “Põllumajanduse Äriplaan 2024” kuulutati traditsiooniliselt välja Äripäeva Põllumajandustootjate TOPi esikolmik. Vaata, kes olid võitjad ja kes olid need 142 ettevõtet, kes tänavu edetabelisse jõudsid.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.