Käesoleva aasta jaanuaris sai Leedu ettevõte AUGA Tech USA-s patendi suurfarmidele mõeldud biometaani ja elektrimootoriga traktori AUGA M1 konstruktsioonile. Ettevõte peab patenti oluliseks sammuks Leedus välja töötatud tehnoloogia turundamisel globaalses mastaabis.

- Leedulaste AUGA M1 traktor sai patendi USAs.
- Foto: Auga Group
Precedence Researchi 2023. aasta uuring näitas, et Põhja-Ameerika põllumajandusmasinate turu maht oli 2022. aastal 56,42 miljardit dollarit. Samal ajal tehakse Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi 2017. aasta andmete kohaselt 41%, ehk umbes 66 miljonit hektarit, taimekasvatusest suurfarmides. Turg ja farmi suurus on AUGA ainulaadse tehnoloogia müügi ja jätkusuutlikkuse eesmärkide edendamise põhielemendid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Leedulaste AUGA Grupp tegi ametlikult teatavaks oma esimesest biometaanil ja elektril töötava traktori turule toomisest - AUGA M1.
Balti riikide üks suurimaid mahetoodete tootjaid AUGA Group esitleb uut ärimudelit, mis põhineb jätkusuutlike põllumajandustehnoloogiate arendamisel, tootmisel ja turundamisel ning ühistute võrgustiku kaudu tegevuse korraldamisel.
Leedu mahetootjaid koondav AUGA Grupp kutsub tavapõllumajandust viljelevaid ettevõtjaid panustama taastava põllunduse rakendamisesse. AUGA Grupi juhi Kęstutis Juščiuse sõnul võimaldab see hajutada tururiske, vähendada kliimamuutustest tingitud sissetulekute volatiilsust ja saavutada paremaid majandustulemusi.
Leedu mahepõllumajandusettevõte AUGA Group emiteeris edukalt kõik märkimiseks pakutud 80 miljonit aktsiat.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.