Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 7. november 2016

Kruuse: Eesti kvaliteetsed toidukaubad on Hiina turule oodatud

Kruuse: Eesti kvaliteetsed toidukaubad on Hiina turule oodatud
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtus 5. novembril Hiinas Kunmingis Hiina põllumajandusminister Han Chanfuga, kellega arutati koostöövõimalusi põllumajandussaaduste kaubanduse ning põllumajandusteaduse valdkonnas. Hiina minister kinnitas, et Eesti toidukaubad on Hiina turule oodatud.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul oli kohtumisel peamise teemana kõne all Eesti ja Hiina ametkondade hea koostöö, mis on aidanud avada Hiina turgu meie ettevõtjatele.

„Hiina minister rõhutas, et  lühikese aja jooksul toimunud mitmed kõrgetasemelised kohtumised ja allkirjastatud kokkulepped Eesti ja Hiina toidukontrolliasutuste ja põllumajandusministrite vahel on märk kahe riigi headest suhetest, mis on aluseks koostööle ka teistes valdkondades,“ ütles minister Kruuse. „Vaatamata sellele, et meie tootmismahud põllumajanduses on väiksed, oleme ühena Põhjamaadest oma kõrgekvaliteediliste puhtast loodusest pärinevate toidutoodetega Hiina jaoks atraktiivsed. Kasutamata potentsiaal Hiina turul on meie mahetoodangul, mis on seal Hiina ministri kinnitusel väga oodatud.“Kohtumisel oli juttu ka põllumajanduse ja põllumajandussaaduste kaubanduse globaalsetest väljakutsetest. „Põllumajanduse tulevik sõltub sellest, kui edukalt suudame käia kaasas teaduse ja tehnoloogia arenguga ja tuua põllumajandusse innovatsiooni.  Seepärast soovime jätkuvalt tugevdada ka teaduskoostöösidemeid Hiinaga,“ ütles minister Kruuse. „Kaubandusvaldkonnas näeb Eesti võimalust panustada Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide vahelise e-kaubanduse arendamisse, tänu millele võiks distants kahe riigi vahel tulevikus tunduvalt väheneda.“Tegemist oli minister Urmas Kruuse ja Hiina põllumajandusminister Han Changfu esmakohtumisega. Varem on minister Kruuse kohtunud 2015. aasta detsembris ja 2016. aasta aprillis-mais Hiina asepõllumajandusminister Qu Dongyu ja Hiina järelevalveasutuse AQSIQ aseminister Mei Kebaoga.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736