Autor: Põllumajandus.ee • 13. mai 2019

Luige laadal valiti parimaks talujuustuks Nopri Talumeierei Eksklusiiv

Talumeiereide traditsioonilise konkursi „Luige Lemmik 2019“ võitis ülekaalukalt Nopri Talumeierei 12 kuud laagerdunud talujuust Eksklusiiv.

Nopri talu peremees Tiit Niilo Luige Laadal autasu vastu võtmas.
Autor: Talumeiereide Liit

Luige näituslaada raames toimunud kolmepäevasel konkursil osales 8 erinevat laagerdunud juustu, esindatud olid nii lehma-, kitse-, kui ka lambapiimast valmistatud käsitööjuustud. Iga talu sai konkursile välja panna ühe juustu. Hindajaid oli kokku üle 750.

Talumeiereide Liidu juhatuse liige Mirjam Pikkmets õnnitles konkursi võitjat ja ütles tänukõnes: „Selle aasta konkurss tõestas, et Eesti väiketootjad oskavad väga häid juuste teha. Kõik kaheksa juustu said vähemalt 50 häält, seega on kõigile konkursil osalenud juustudele tänulikud tarbijad olemas.“

Konkursi võitja Tiit Niilo tõdes, et viie aastaga on juustukultuur Eestis arenenud hüppeliselt. Praegu on talumeiereidel pakkuda üle 200 erineva juustu ja iga tootja on leidnud ka oma nišši.

Talumeiereidest osalesid konkursil: Nopri talumeierei, Üvasi talu, Upruse talu, Männiku talu, Viinamärdi talu, Hõbeda Mõis, Pajumäe talu ja, Andri-Peedo talu.

Talumeiereide Liit on tegutsenud alates 1999. aastast ja ühendab 25 piimatootmise ja töötlemisega tegelevat talu üle Eesti.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736