1. apr
Eelmisel aastal haneliste arvukust ja rändeteid jälginud uuring kinnitas varasemaid ametnike oletusi, et haneliste populatsiooni tõusu taga on põllumeeste tegevus. Seoses sellega otsustas kestliku keskkonna arengu eest vastutav amet hakata põllumeestelt, kelle põldudel hanelised toitu käivad saamas, küsima keskkonnatasu ehk hanemaksu.
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Ukraina sõda tõi inimliku tragöödia kõrval suuri muutusi ka maailma majandusse. Üleilmselt on vähenenud ammoniaagi tootmine ja tõusnud hinnad, mistõttu on Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste hinnangul vaja mõelda Eestis ise selle tootmisele.
Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) hinnangul on erametsaomanikud möödunud aastal teinud taaskord metsauuenduse rekordi istutades aastaga ligemale 18 miljonit metsataime.
Nakatunud rändlindudega suureneb lindude gripi leviku oht kodulindudele veelgi. Seepärast on olukorra jälgimiseks oluline, et kõik lindude pidajad kannaksid oma kodulinnud registrisse.
Vesiviljelusega või kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemisega tegelevad ettevõtted saavad taotleda kallinenud elektri tõttu tekkinud lisakulu hüvitamist.
Kasulikud lingid
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751