19. juuni
Kolmes Balti riigis tegutsev põllumajandusettevõte Golden Fields on avanud Lätis Liepajas taimse valgu tootmisüksuse. Tehases, millesse ettevõte investeeris 16 miljonit eurot, kasutatakse hernest ja aeduba, et valmistada taimseid valke, graanuleid, kiudaineid, tärklist ja jahu loomakasvatuse ja toiduainete tootmise jaoks. Ettevõte kaalub sarnaste tehaste avamist ka teistes Balti riikides.
Täna, 19. juunil algas püügivahendi parendamise toetuse taotluste eeltäitmine e-PRIAs. Eeltäitmine kestab 25. juunini. Toetuse taotlusi võetakse vastu alates 26. juunist.
Riigil on kohustus vähendada kasvuhoonegaaside heidet kõigis sektorites, kuid praegu tehtav ei taga selle kohustuse täitmist. Valminud analüüs täiendavate kliimameetmete sotsiaalmajanduslikust mõjust kajastab kaheksa lisameetme võimalikku heitekoguse vähendamise potentsiaali ja kulu kestlikus toidusüsteemis.
Peaminister Kaja Kallas ja regionaalminister Piret Hartman andsid täna Stenbocki majas üle Regionaalmaasikad, millega tunnustatakse Eesti tublimaid inimesi ja ettevõtteid meie regionaalarengusse panustamise eest.
Aiandus- kui ka põllumajandussektorile tooteid pakkuv Nordisk Alkali kuulub alates 2008. aastast rahvusvahelise kontserni Certis Belchim. Eestis on ettevõtte portfellis esindatud toodetest põllumajanduse poolelt tuntumad Sluxx HP, Protendo 300 EC, Conclude AZT 250 EC, Diflanil 250 EC, Roxy EC ja Botiga ning aianduse poolelt Teppeki, Lentagran WP, Rapsan 400 SC, Difcor 250 EC ja Ranman Top.
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960