Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 8. juuli 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mahetootjad kogunesid maheviljeluse põllupäeval

Mahetootjad kogunesid maheviljeluse põllupäeval
Autor: Eesti Taimekasvatuse Instituut
6. juulil toimus ETKI mahepõldudel sisukas mahepäev. Peamiselt tutvustati teraviljade ja kaunviljade sordilehel olevaid sorte, kuid mööda ei pääsenud ka tänavustest ilmastiku tingimuste mõjust põllukultuuridele.

Lisaks juba tuntud kultuuridele näitas teadur Anne Ingver ka spelta katseid ja näiteks iidset ühetera nisu sorti 'Tifi', teadur Lea Narits aga sojaoa ja viki mahekaitseid. toimub Jõgeval juba 13. juulil. Mahepäeva kava leiad SIIT..

Rahvusvahelise projekti SoilVeg katsete raames tutvustati ka uudset tehnoloogiat, mille eesmärgiks on vahekultuuriks külvatud rukki maharullimine ning põhikultuuri istutuseks vajalike vagude sisse ajamine.Kaera ja talirukki maheväetiste katseid tutvustasid Ilmar Tamm ja Ilme Tupits rahvusvahelise projekti "Tervislikud vähelevinu teraviljad" ning Tiia Kangor projekti "Ülevaade alternatiivsete mullaparandusainete kasutusvõimalustest ja tehnoloogiatest mahepõllumajanduslikus taimekasvatuses aastatel 2016-2017" raames. Kaunviljade mahekatseid biopreparaatide ja maheväetistega näitas Lea Narits rakendusuuringu "Kvaliteetse maheseemne tootmine, efektiivne mahetootmine ja viljakas muld" raames.Järgmine mahepäev

Registreeruda üritusele saad SIIN

 Eesti Taimekasvatuse Instituut

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751