21. okt
Järgmisel aastal tähistab Nõo Lihatööstus oma 30. tegutsemisaastat. Ettevõte sai loodud 1992. aastal Nõo kolhoosi vorstitsehhi ruumides ning esimeseks tooteks oli legendaarne Nõo rulaad, mida valmistati toona 100 kilo päevas. Nüüdseks kuulub Nõo portfelli üle 400 lihatoote, mida on Nõo Lihatööstuse nõukogu esimehe Simmo Kruustüki sõnul väga palju, kuid tegemata ju ka jätta ei saa ning tootearendus käib pidevalt täiskäigul edasi.
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Eriti ohtlikku lindude grippi nakatumine tuvastati Tartu linnas Kooli tänaval asuvas majapidamises, kus on hetkel kolm kodulindu. Linnupidamise kohale on seatud kitsendused, samuti on taudipunkti likvideerimiseni pidamiskohas seatud ranged nõudmised võimaliku nakkuse edasikandumise vältimiseks. Linnupidaja osas palutakse mõistmist ja ametile töörahu taudikolde likvideerimiskohas.
1. novembrist algab uus projekt Koeru Keskkooliga, mille eesmärk on suurendada kogu kooliastme loodusringide ja teiste asjast huvitatud õpilaste teadlikkust ringmajandusest, keskkonnahoiust ja köögiviljade kasvatamisest rohetehnoloogiliste ja maheviljeluse võtetega. Projekti on kaasatud tegevuste juhendamiseks Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadurid.
Rohetiigri esindusorganisatsiooni liikmed vanametalli ringmajandusettevõte Cronimet koos sõsarettevõttega Eesti Vanapaber ja veterinaarravimite, põllumajandus- ja lemmikloomatoodete hulgimüüja Dimedium loobuvad suurklientidele ja partneritele tehtavatest jõulukinkidest ja annetavad selleks mõeldud raha Rohetiigi projektidega seotud teadlaste tänamiseks ja nende töö edendamiseks.
Roheline Ülikool jätkas üldhariva videosarjaga, milles jagatakse kasulikke näpunäiteid erinevate teemade kohta. Videosarja kolmandas osas selgitab iluaianduse ja puuviljanduse dotsent Leila Mainla, kuidas sibullilli peenrasse või muru sisse istutada.
Kasulikud lingid
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736