Maag Grupi osaniku Roland Lepa sõnul on nad äsja avalikuks saanud info kohaselt Tere piimatööstuse ostmisega juba päris kaugel.

- Maag loodab aastaga klattida Tere võlad
- Foto: Raul Mee
Äripäeva küsimustele vastab Roland Lepp:
Tere ostu kommenteerides ütlesite te pressiteates, et tehingu õnnestumiseks on vaja saada Terele laenu andunud pankadega kokkuleppele, kuidas nõuded omandada või refinantseerida. Kui kaugele te pankadega läbi rääkides olete jõudnud?
Kas on veel kitsaskohti või põhimõttelisi erinevusi?
Kas praegu teile vähemalt tundub, et erinevused on ületatavad ja jõuate lahenduseni?
Väitsite ka, et ostu korral arvestate kõigi partnerite ja võlausaldajate huvidega. Kas olete nendega juba dialoogi pidanud ja nende rahamured
Kas olete jõudnud ka mingisuguse hinnavahemiku juurde?
Aga kas olete summas jõudnud ühise arusaamani?
Elveda ehk Tere aktsiat omava ettevõtte pankrotimenetlus peaks veel pooleli olema ja pankrotimäärus ei ole veel jõustunud. Kuidas mõjutavad need tingimused olukorda, kus Maag grupp hakkab Teret ostma?
Kas kõik suuremad tõkked on ületatud? Te ei näe, et Elveda pärast jääks tehing toimumata?
Loe täismahus artiklit Äripäeva veebist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti kapitalil põhinev toiduainetetööstuskontsern Maag Grupp on sõlmimas kokkulepet Tere AS emafirma nõuete omandamiseks või refinantseerimiseks, teatas ettevõte pressiteates.
Tere üht suuremat võlausaldajat Nordea ja DNB panka esindav vandeadvokaat Jaanus Mody leiab, et Maagi ja Oliver Kruuda müügikokkulepe suurt pilti ei muuda.
Maag Grupp teatas eile pressiteates, et on sõlmimas kokkulepet Tere ASi ostmiseks. Tere juht Aivar Rehe ei tea enda sõnul tehingust veel midagi.
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.