Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Põllumajandusuuringute Keskus esitles 16. augustil noorte osalusega projektide rändnäitust "Ettevõtlik maanoor". Näituse eesmärk on näidata, mida Eesti maaelu arengukava 2014-2020 toetuste abil on põllumajanduses ja maaelus tehtud.
Keskkonnaameti hinnangu peeti sel aastal pesitsusrahu nõuetest kinni pea poole paremini kui mullu. Hea meel on tõdeda, et Eesti metsaomanikud hoolivad metsa elurikkusest üha enam ja väldivad võimalusel kevadsuvisel ajal raietöid, kirjutab Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra.
Euroopa Komisjoni määruse eelnõu, millega soovitakse vähendada taimekaitsevahendite kasutamist poole võrra, suurendab oluliselt riski, et Eesti põldude saagikus väheneb ja tagatipuks jõuab Eesti elanike toidulauale vähem kvaliteetset kodumaist toitu. Sellist tulevikku prognoosides näeb Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ette veelgi hüppelisemat toiduainete hinnatõusu.
Andri-Peedo talu peremees Kermo Rannamäe ütles, et koroonaaastatest tingitud majanduslangus on mõjutanud ka neid. Kui viis aastat tagasi kitsefarmi rajades oli eesmärgiks kasvatada karja suurus viiesajapealiseks, siis need plaanid pole veel täitunud, aga õnneks pole pererahvas unistustest loobunud ning töö eesmärgi saavutamiseks käib.
Kasulikud lingid
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616