17. jaan
Nii nisu kui maisi hinnad on uut aastat alustanud langusega. Rapsiseemnete hinnad tõusid aga uutesse kõrgustesse, piimahinnad püsivad tugeval tasemel ning nafta tõusis uue kolme aasta rekordini.
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Ärina küla talunik Mati Mere juhib juba firmat Pandivere Kartulikasvatus OÜ ja kasvatab seitset põhisorti kartulit 40 hektaril. Ta on kartulit kasvatanud 30 aastat. Kartuli kasvatamine oli ka tema isa Jaani suur hobi.
Täna toimuva Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu (AGRIFISH) kohtumise kavas on Euroopa Komisjoni säästva süsinikuringe algatuse tutvustamine, mille järel on oodata aktiivset arutelu ja arvamuste vahetust.
Põllumajandus- ja Toiduamet võttis Läänemaal omanikult ära 14 veist. Amet võõrandas loomaomanikult veised, sest nende heaolu polnud tagatud ja nende tervis oli ohus.
Põllumajandusuuringute Keskuses on valminud muldade niiskusrežiimi kaardirakendus. Uus rakendus võimaldab põllumajandustootjal langetada kultuuride ja agrotehnoloogia valikul paremaid otsuseid ökoloogilisest ja ökonoomilisest vaatepunktist lähtuvalt.
Kasulikud lingid
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736