27. sept
Äripäeva Infopank on valmis saanud Põllumajanduse aastaraporti, mis näitab sektoris olulisi liikumisi ja prognoosib järgmist poolaastat. Septembri keskel küsitleti raporti raames põllumajandusvaldkonna juhtidelt, millised on nende ootused ja väljavaated järgmisele poolele aastale. Kokku osales küsitluses 131 juhti.
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
3. oktoobril tuleb Eesti Maaülikoolis kaitsmisele doktoritöö, mis keskendub lammaste heaolule. Uurimistöö pakub võimalusi, kuidas vältida elusloomade transportimisel tekkivat majanduslikku kahju.
Eesti sadamate kaubamahud olid tänavu teises kvartalis 4% väiksemad kui esimeses kvartalis, aastaga on kaubamahud langenud 17%, kirjutab statistikaameti analüütik Anu Ainsaar.
Kui energiaturul kasutatavad ebaloomulikud reeglid võetaks üle ka toiduaineäris, siis järgneksid nälg ja viletsus, kirjutab piimatööstuse Nordic Milk tegevjuht Ülo Kivine.
Riik peab energiakriisi lahendamisel arvestama kõikide toiduainetööstusettevõtete vajadustega ning leevendusmeetmeid rakendama ka suurematele toidutootjatele, leiavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eesti Toiduainetööstuse Liit.
Kasulikud lingid
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616