24. sept
Ajavahemikul 10.-11. august viidi Aru PM OÜ põldudel läbi viie kombaini võrdlus taliviljade rukki ja rapsi koristamisel. Võrdlus sai teoks põllumajandusettevõtte soovil ja masinafirmade toetusel. Mõõtmiste läbiviimist ja andmete analüüsimist teostab Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI) koostöös kõigi osalejatega.
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Maaeluministeeriumi eestvedamisel ja koostöös sektoriga hakatakse Eestis järk-järgult muutma piimatoodete pakenditel säilimisaja märgistamist. Kodumaine piimatööstus Valio on otsustanud Maaeluministeeriumi soovitusega kaasa minna ning võtab piimatoodete märgistamisel “kõlblik kuni” märke asemel kasutusele “parim enne”. Mida toob muudatus aga kaasa tarbijate jaoks?
Maaeluministeerium korraldab täna teadlaste öö festivali raames avastusretke uuendtoidu maailma, kus kohaletulnud saavad proovida ja uurida tuleviku söögilauda rikastavaid tooteid.
Tuleva aasta algusest muutub Eesti Maaülikooli akadeemiline struktuur ning ühes sellega tuleb avalik konkurss põllumajandus- ja keskkonnainstituudi, metsanduse ja inseneeria instituudi ning veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi direktori ametikohtade täitmiseks.
Hansa-Flex Hüdraulika mobiilne töökoda ehk teenindusbuss pakub hüdraulikaseadmete kiirkorras remonti ja mugavat hooldusteenust, sõites ise klientide juurde kohale. Kujutage ette, kui kiirel viljakoristusajal puruneb kombaini voolik ning peaksite sõitma linna uue järele? Sellega võib kaotada terve tööpäeva, see-eest Hansa-Flex pakub paindlikku võimalust kutsuda remondibuss otse põllule.
Kasulikud lingid
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736